Castigatori editia 2009

Pe 29 octombrie 2009, Juriul a desemnat castigatorii primei editii a Galei Premiilor in Educatie. Acestia au primit premii in valoare totala de 200.000 de euro pentru activitatea pe care au desfasurat-o in perioada anului scolar 2008 - 2009.

Castigatorii au fost alesi pe baza Regulamentului si a criteriilor de evaluare ale competitiei.

Te invitam sa-i cunosti pe fiecare in parte. Pentru aceasta, trebuie sa dai clic pe una dintre categoriile de concurs care te intereseaza, apoi pe unul dintre castigatori.

  • Premiul I

    Anca Haraga

    Colegiul National Costache Negruzzi, Iasi

    detalii

  • Premiul II

    Roxana Olteanu

    Colegiul National Fratii Buzesti, Craiova

    detalii

  • Premiul III

    Ionut Jeican

    Liceul Teoretic Traian, Deva

    detalii

  • Premiul I

    Nadina Carmen Nicolici

    Colegiul Tehnic Lorin Salagean, Drobeta-Turnu Severin

    detalii

  • Premiul II

    Adriana Pietrareanu

    Colegiul Economic, Buzau

    detalii

  • Premiul III

    Liviu Georgescu

    Liceul de Muzica George Enescu, Bucuresti

    detalii

  • Mentiune speciala

    Neculai Munteanu

    detalii

  • Premiul I

    Scoala Internationala Cluj

    detalii

  • Premiul II

    Scoala cu clasele I-VIII, Nr. 10, Giurgiu

    detalii

  • Premiul III

    Scoala Superioara Comerciala Nicolae Kretzulescu, Bucuresti

    detalii

  • Mentiune speciala

    Colegiul National Mihai Eminescu, Iasi

    detalii

  • Premiul I

    George Gradinariu

    Universitatea de Medicina si Farmacie, Iasi

    detalii

  • Premiul II

    Marius Ionut Ungureanu

    Universitatea de Medicina si Farmacie, Cluj-Napoca

    detalii

  • Premiul III

    Ramona Niculescu

    Universitatea de Studii din Palermo Italia

    detalii

  • Mentiune speciala

    Victor Carbune

    Universitatea Politehnica Bucuresti

    detalii

  • Premiul I

    Marin Carciumaru

    Universitatea Valahia, Targoviste

    detalii

  • Premiul II

    Kadar Magor Elek

    Universitatea Babes-Bolyai, Cluj-Napoca

    detalii

  • Premiul II

    Florin Alin Sava

    Universitatea de Vest , Timisoara

    detalii

  • Premiul III

    Viorel Munteanu

    Universitatea de Arte, Iasi

    detalii

  • Premiul special al juriului

    Mircea Rusu

    Facultatea de Fizica Universitatea Bucuresti

    detalii

  • Premiul II

    Facultatea de Filozofie - Universitatea Bucuresti

    detalii

  • Premiul II

    Facultatea de Matematica si Informatica - Universitatea Ovidius

    detalii

  • Premiul I

    Gabriela Carja

    Universitatea Tehnica Gheorghe Asachi, Iasi

    detalii

  • Premiul II

    Raluca-Ioana van Staden

    Institutul National de Electrochimie si Materie Condensatam, Bucuresti

    detalii

  • Premiul III

    Mihai Dimian

    Universitatea Stefan cel Mare, Suceava

    detalii

  • Mentiune speciala

    Ionut Topala

    Universitatea Alexandru Ioan Cuza, Iasi

    detalii

  • Mentiune speciala

    Gabriel Ciobanu

    Institutul de Informatica Teoretica, Iasi

    detalii

  • Mentiune speciala

    Andrei Miu

    Universitatea Babes-Bolyai, Cluj-Napoca

    detalii

  • Premiul I

    Fundatia Ruhama

    detalii

  • Premiul II

    Junior Achievement

    detalii

  • Premiul III

    Fundatia EOS Romania

    detalii

  • Mentiune speciala

    Salvati copiii

    detalii

  • Premiul I

    O istorie a comunismului in Romania

    Institutul de Investigare a Crimelor Comunismului in Romania

    detalii

  • Premiul II

    Scoala pentru conservarea patrimoniului cultural local

    Scoala cu clasele I-VIII Peretu

    detalii

  • Premiul III

    Hranind copiii din satul Viisoara pentru un viitor mai bun

    World Vision

    detalii

  • Mentiune speciala

    Gala Profesorului Bologna

    ANOSR

    detalii